چگونه یوگا می تواند به کاهش استرس کمک کند

یوگا به مدت طولانی به عنوان یک درمان بسیار موثر برای استرس شناخته شده است. این تمرین باستانی ترکیبی از تکنیک‌های مدرن کاهش استرس است که شامل حرکت بدن، یادگیری کنترل تنفس و پاک کردن ذهن است.

ایجاد یک برنامه منظم یوگا بهترین راه برای تجربه تغییراتی است که یوگا می‌تواند ایجاد کند. شروع با یک برنامه یوگا ساده برای مدیریت استرس، به ویژه برای مبتدیانی که فکر می‌کنند وقت کافی برای یوگا ندارند می‌تواند مفید باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اینکه چگونه جنبه‌های مختلف یوگا می‌توانند به شما کمک کنند تا آرامش بیابید و استرس را کاهش دهید ادامه مطلب را بخوانید.

ورزش

هاتا یوگا، تکنیک‌های فیزیکی از حالات یوگا است. انواع مختلفی از هاتا یوگا وجود دارد: برخی از آنها آهسته هستند و بیشتر روی حرکات کششی متمرکز هستند، در حالی که برخی سرعت بیشتری دارند تا تمرینات شدیدتری ایجاد کنند.

انواع سبک های یوگا می تواند برای کاهش استرس مفید باشد، بنابراین یکی را انتخاب کنید که با سطح آمادگی جسمانی و شخصیت شما مطابقت داشته باشد. هر نوع ورزش استرس را از بین می برد زیرا بدن را سالم نگه می دارد و اندورفین، هورمون هایی که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد، ترشح می کند.

یوگا همچنین با کشش عضلانی استرس را کاهش می‌دهد. وقتی استرس دارید، تنش را در نقاط مختلف بدن خود ذخیره می کنید که می تواند باعث شود احساس سفت عضلات و درد داشته باشید.

حرکات کششی در یوگا تنش را از نواحی مشکل‌ساز از جمله کمر و شانه ها آزاد می کند. تسکین کمردرد یکی دیگر از مزایای رایج است.

کنترل تنفس

پرانایاما یا کار با تنفس، بخش مهمی از هر تمرین یوگا است که به سطحی فراتر از بعد فیزیکی دست پیدا کنیم. حداقل، یوگا آگاهی شما را از تنفس به عنوان ابزاری برای آرامش بدن افزایش می دهد. اگرچه تنفس یک عمل غیرارادی است (برای زنده ماندن باید آن را انجام دهید)، شما می‌توانید با تمرکز بر روی آن، تنفس خود را بیشتر کنترل کنید. یادگیری تمرکز بر نفس کشیدن عمیق روش بسیار موثری برای مقابله با وضعیت‌های استرس‌زا است.

پاکسازی ذهن

یوگا تکنیک های مختلفی برای رام کردن ذهن آشفته ارائه می دهد. همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از این راهکارها تکنیک های تنفسی است. هر نفس به طور جدانشدنی به لحظه حال گره خورده است. شما نه در گذشته و نه در آینده نفس می کشید، بلکه فقط در حال حاضر تنفس می کنید. تمرکز بر هر دم و بازدم برای جلوگیری از نفوذ افکار دیگر، یکی از راه های پاکسازی ذهن است. همچنین یک تکنیک مدیتیشن اساسی است.

اجرای حرکات یوگا یا آساناها نیز می تواند به عنوان نوعی مدیتیشن عمل کند. این حرکات نیازمند تلاش فیزیکی و قدرت ذهنی زیادی هستند، بنابراین افکار و نگرانی‌های به کنار رانده می‌شوند. این کار بخش متفاوتی از مغز شما را فعال می کند و به آن استراحت لازم را می‌دهد.

آرامش

هر جلسه یوگا با گذراندن پنج تا ده دقیقه در ساواسانا یا ژست جسد پایان می‌یابد، جایی که شرکت‌کنندگان در یک حالت راحت و ساده دراز می‌کشند. در حالی که این آرامش اجباری در ابتدا می تواند دشوار باشد، اما در نهایت به عنوان یک رهایی کامل برای بدن و ذهن عمل می کند. ساواسانا به افراد فرصتی برای تمرین پاکسازی ذهن و تمرکز بر تنفس می دهد. این برای شما این امکان را فراهم می کند که با احساس سرزندگی به دنیا برگردید و به ابزارهایی برای مبارزه با استرس در زندگی روزمره خود مجهز شوید.

یوگا نیدرا تمرینی است که فرصتی برای یک دوره طولانی تر و عمیق تر آرامش و مقدمه ای برای مدیتیشن ارائه می دهد، که همچنین می تواند یک کاهش دهنده استرس عالی باشد.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از