ایجاد انگیزه برای ورزش

این که انتخاب کنید از نظر بدنی فعال تر باشید عالی است، اما زمانی که شروع کردید مهم است که آن را ادامه دهید. نکات مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای حفظ انگیزه استفاده کنید.

ورزش و فعالیت بدنی با دیگران

یک راه عالی برای پیدا کردن انگیزه برای فعالیت، برنامه‌ریزی زمانی با دوست، عضو خانواده یا همکار برای فعالیت فیزیکی است. این کمک می‌کند تا فعالیت یک چیزی باشد که انتظار آن را داشته باشید.

سعی کنید با یک دوست یا یکی از عزیزان خود به پیاده روی، دویدن یا پیاده روی سریع بروید، یا حتی چند شب در هفته با فرزندان خود فوتبال بازی کنید.

به یک کلاس ورزشی یا باشگاه بپیوندید

فکر کنید که چه ورزش یا فعالیتی را دوست دارید امتحان کنید و در جستجوی باشگاه‌ها یا کلاس‌های مربوطه در منطقه خود باشید. اکثر مراکز تفریحی و باشگاه‌های ورزشی کلاس‌های منظمی برگزار می‌کنند که بعد از ثبت‌نام، به شما کمک خواهند کرد تا انگیزه خود را برای ادامه فعالیت حفظ کنید.

برخی از گروه های فعالیت، به ویژه گروه های دویدن و پیاده روی، می توانند رایگان باشند.

تعیین اهداف

هنگامی که یک فعالیتی را که از آن لذت می‌برید پیدا کردید، برای خود یک هدف قابل دست‌یابی تعیین کنید که به سمت آن حرکت کنید. به عنوان مثال، سعی کنید در هر بار استخر رفتن به تعداد مشخصی در طول استخر شنا کنید یا سعی کنید هر بار مسافت خاصی را بدون توقف برای استراحت بدوید. هنگامی که به اهداف خود دست یافتید، آن‌ها را افزایش دهید تا اطمینان حاصل شود که به طور پیوسته در حال بهبود هستید.

اگر به دنبال تعیین اهداف جسورانه‌تر هستید، یک موسسه خیریه را پیدا کنید که بتوانید برای آن تلاش کنید. همچنین می توانید یک ورزش رقابتی را امتحان کنید که به شما انگیزه می دهد تا عملکرد خود را بهبود بخشید.

فعالیت بدنی را جزئی از برنامه روزانه خود قرار دهید

قرار دادن فعالیت بدنی به عنوان بخشی از برنامه روزانه، فراموش کردن یا بی توجهی به آن را دشوارتر می کند. می‌توانید در روزهای خاصی از هفته برای شرکت در یک ورزش یا شرکت در کلاس و ورزش زمان‌بندی خاصی داشته باشید.

قرار دادن فعالیت در برنامه روزانه شما می تواند شامل موارد بسیار ساده تری نیز باشد، مانند استفاده روزانه از پله ها به جای آسانسور در محل کار یا پیاده روی به سمت مغازه ها به جای استفاده از ماشین.

در هر صورت، اضافه کردن مقدار کمی از فعالیت بدنی به برنامه روزانه یا هفتگی شما فواید سلامتی زیادی را به همراه خواهد داشت.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از