5 فایده تمرینات انعطاف پذیری

حرکات کششی مداوم به بدن اجازه می‌دهد تا انعطاف بیشتری کسب کند و عضلات شما به‌درستی بازیابی شوند، بنابراین باید آن را در برنامه تمرینی خود بگنجانید.

می‌توانید تمرینات انعطاف‌پذیری را پس از تمرینات ورزشی بدنسازی و کاردیو انجام دهید. تمرینات انعطاف‌پذیری فواید متعددی برای سلامت جسمی و روانی ارائه می دهد که کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

در ادامه پنج مزیت محبوب تمرینات انعطاف پذیری آورده شده است:

1. تحرک را بهبود می بخشد

دامنه حرکت انسان به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. مفاصل و رباط‌های شما سفت‌تر می‌شوند و ماهیچه‌ها به مرور زمان انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهند. تمرینات انعطاف پذیری منظم به بهبود تحرک و کاهش اثر پیری بر دامنه حرکتی شما کمک می کند.

2. به کاهش درد کمک می کند

وضعیت نامناسب، ورزش های اشتباه، حوادث یا یک روز کاری بی تحرک همگی می توانند باعث درد در ناحیه کمر و گردن شوند. ممکن است پس از یک تمرین شدید دردهای عضلانی خاصی را تجربه کنید که می‌تواند باعث ناراحتی شود. تمرینات انعطاف‌پذیری شامل حرکتی است که هدف آن کشش عضلات است تا زمانی است که شل شوند و بدن شما انعطاف‌پذیرتر شود. اگر برای مدت طولانی نتوانید کشش یا ورزش کنید، احتمال زیادی وجود دارد که سموم در ماهیچه های شما تجمع یافته است. تنها راه برای خارج کردن آنها کشیدن آنها است.

3. خطر آسیب را کاهش می دهد

به طور کلی پذیرفته شده است که افزایش انعطاف پذیری یک واحد عضلانی اسکلتی باعث بهبود عملکرد و کاهش صدمات می شود. عضلات سفت مستعد آسیب هستند، بنابراین باید برای تقویت آنها تلاش کنید. پس از بهبودی پس از حادثه، عضلات و رباط‌های شما به زمان نیاز دارند تا به درستی بهبود یابند، بنابراین ممکن است خطر عود آسیب وجود داشته باشد. انجام تمرینات انعطاف پذیری به جلوگیری از آسیب و کاهش خطر آسیب کمک می کند.

در حالی که کشش های ساده از همه انواع آسیب ها جلوگیری نمی کنند، اما کنترل بهتری به بدن شما می دهند.

4. افزایش قدرت عضلات

هرچند بدنسازی و تمرینات قدرتی می‌توانند به افزایش قدرت بدن کمک کنند، اما با کشش شما از تقویت عضلات بهتری برخوردار می‌شوید. وقتی به عضله‌سازی فکر می‌کنید، احتمالاً کشش اولین چیزی نیست که به ذهنتان می‌رسد. اما آیا می‌دانستید که کشش نقش اساسی در ساخت عضلات ایفا می‌کند؟

انعطاف‌پذیری کنترل شده می‌تواند گروه‌های عضلانی را بیشتر بکشد و به شما فضای بیشتری برای ساخت عضله بدهد.

5. عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

درگیر شدن در ورزش ها یا فعالیت های مورد علاقه شما نیاز به عملکرد بهینه عضلات دارد. سفتی ماهیچه ها و رباط ها می تواند با ممانعت از توانایی شما برای حرکت آزادانه با فعالیت هایی مانند دویدن، پریدن و خم شدن، عملکرد ورزشی را کاهش دهد. تمرینات کششی و انعطاف پذیری به شما کمک می کند تا عملکرد بهتری را برای عملکرد ورزشی مطلوب باز کنید.

حذف موانع انعطاف‌پذیری به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های مختلف را به راحتی انجام دهید و به عملکرد بهتر کمک می کند.

برای تمرینات انعطاف پذیری با متخصصان انعطاف‌پذیری کار کنید

تمرینات انعطاف پذیری با افزایش دامنه حرکتی و کمک به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام به بهبود سلامت جسمانی کمک می کند.

در آکادمی ویوا متخصصین ما می توانند به شما در تکمیل تمرینات کمک کنند تا دامنه حرکتی خود را با هر کشش بهبود ببخشید. با گذشت زمان، ممکن است متوجه شوید که انجام حرکات کششی عمیق‌تر با احساس تنش کمتر در مفاصل و ماهیچه‌ها همراه است.

حفظ کاهش وزن

حفظ کاهش وزن

مزایای حفظ کاهش وزن اگرچه کاهش وزن برای بسیاری از افراد دشوار است، حفظ وزن کاهش یافته حتی چالش‌برانگیزتر است. اکثر افرادی که وزن زیادی

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از