7 راه برای ایجاد انگیزه در کودکان برای انجام ورزش

ما در سنین بسیار پایین با ورزش آشنا می‌شویم، اگرچه آن فقط یک حلقه بسکتبال، یک چوب بیسبال یا یک لباس تشویق کننده برای تیم مورد علاقه مان باشد.

به عنوان والدین، می‌خواهیم فعالیتی را پیدا کنیم که فرزندانمان به آن علاقه‌مند باشند و گزینه‌های بی‌شماری که ورزش‌ها ارائه می‌دهند، دلیلی است که آن را به یک گزینه اول و محبوب تبدیل کرده است. بیایید ببینیم چگونه می‌توانید علاقه فرزندانتان را از طریق ورزش پیدا کنید.

چرا کودکان علاقه خود را به ورزش از دست می دهند؟

والدین به دلایل زیادی کودکان را به سمت ورزش سوق می دهند از جمله مزایای کلی سلامت، کار تیمی، رهبری، بهبود مهارت های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر. با این حال، بسیاری از ورزشکاران جوان تصمیم می گیرند از ورزش دور شوند. سوال اینجاست که چرا؟

دلیل به فرهنگ برمی‌گردد. ما تنها می‌خواهیم بهترین چیزها را برای جوانانمان داشته باشیم. اما بهترین چیزها ممکن است آنچه آنها می‌خواهند نباشد. آنها ممکن است دو چیز بسیار متفاوت باشند.

به عنوان بزرگسال، ممکن است فشار زیادی بر فرزندانمان تحمیل کنیم تا نسخه بهتری از خودمان باشند، بنابراین آنها را به سمت فعالیت‌هایی سوق می‌دهیم که ممکن است علاقه‌ای به آن نداشته باشند. در نتیجه فشار زیادی به کودک وارد می شود و این دلیلی است که بسیاری از کودکان از ورزش دوری می کنند.

دلیل دیگر برنامه زمانبندی هر رشته ورزشی است. والدین و مربیان سعی می‌کنند تا هر چه بیشتر فعالیت‌ها را در هفته جا دهند. تمرینات 2 تا 3 بار در هفته با بازی های ترکیبی، غیر معمول نیست که کودکان روزانه یک ورزش انجام دهند. اگر کودکان در چند ورزش شرکت کنند، آن را در 2 یا حتی 3 ضرب کنید.

هر چیزی بیش از حد می تواند مضر باشد و منجر به فرسودگی شود. از سلامت فرزندتان آگاه باشید. به آنها استراحت های مداوم بدهید و اجازه دهید سایر علایق خارج از ورزش را کشف کنند.

چگونه فرزندان را برای شرکت در ورزش ترغیب کنیم؟

1. بگذارید آنها انتخاب کنند که کدام رشته ورزشی را می خواهند انجام دهند. فرزندانتان را تحت فشار قرار ندهید که راه شما را دنبال کنند. آنها ممکن است علایق متفاوتی نسبت به شما داشته باشند و ورزش می تواند فرصتی برای کشف این علایق کشف نشده باشد. آنها را در معرض گزینه های مختلف قرار دهید و به آنها اجازه دهید تصمیم بگیرند که کدام یک برای آنها جذابیت بیشتری دارد.

2. اجازه دهید آنها بازی را در سطح حرفه ای تجربه کنند. زمانی که تصمیم گرفتند یک ورزش را انجام دهند، آنها را به رویدادی ببرید که آن ورزش در سطح بالایی انجام می شود. همه ما ورزشکارانی را به یاد می آوریم که در کودکی به آنها نگاه می کردیم و سعی می کردیم هر حرکت آنها را تقلید کنیم. به آنها کسی را برای الگو برداری ارائه دهید، حتی اگر آن شخص شما نباشید.

3. اشتیاق نشان دهید و با آنها ورزش کنید. بیرون بروید و با آنها خاطره بسازید. کودکان زمانی یاد می گیرند و سرگرم می شوند که فعال و چالش برانگیز باشند و این کار را با افراد نزدیک خود انجام دهند. علاقه داشتن باعث ایجاد ارتباط می شود و هیجان شما را برای اشتیاق تازه پیدا شده آنها نشان می دهد. با این حال، آنها را در زمانی که نمی خواهند تحت فشار قرار ندهید. از زمانی که آنها برای حضور در فضای باز و بازی هیجان زده هستند استفاده کنید.

4. اهدافی را تعیین کنید و وقتی به آن اهداف رسیدید جشن بگیرید. خودانگیختگی مهارتی است که کودکان در تمام جنبه های زندگی خود آن را حفظ می کنند. آموزش دادن به آنها از سنین کودکی برای تعیین اهداف و ایجاد برنامه برای رسیدن به آن اهداف، برای سالهای آینده نتیجه خواهد داد.

5. تلاش را تحسین و حمایت کنید. همه کودکان ورزشکاران با استعدادی نیستند و این اشکالی ندارد. تا زمانی که آنها از فعالیت لذت می برند و بهترین تلاش خود را انجام می دهند، این تنها چیزی است که می توانید بخواهید. با دادن پاداش به آنها، بردن آنها به بستنی فروشی یا رفتن به دیدن فیلم مورد علاقه شان، از تلاش ها و دستاوردهای آنها قدردانی کنید. از انگیزه مالی یا مادی دوری کنید.

6. ورزش را به یک تجربه سرگرم کننده و دلپذیر تبدیل کنید. ورزش را سرگرم کننده کنید و اجازه دهید کودکان کودکی کنند. به خاطر داشته باشید که ذهن کودک چگونه کار می کند. به آنها اجازه دهید سرگرمی در ورزش پیدا کنند و از آنها حمایت کنید تا فعالیت های جدید را امتحان کنند و علایق خود را کشف کنند. لذت آنها در ورزش، تفریح، باید اولویت شماره یک باشد.

7. حضور داشته باشید. کوچکترین حضور می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد. وقتی آنها به حاشیه نگاه می کنند، آنجا باشید. ظاهر شدن برای دوستان و خانواده خود را عادی کنید. این خاطره ای است که کودک هرگز فراموش نخواهد کرد.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از