5 فایده ورزش صبحگاهی

ورزش صبحگاهی مزایای سلامتی زیادی دارد. اگر با مشکلی در پایبندی به روال روزانه روبرو هستید، ورزش خود را به قسمت اول روز منتقل کنید. پنج مزیت زیر ممکن است ارزش زودتر بیدار شدن را داشته باشند.

1. ورزش صبحگاهی به شما کمک می کند از حواس پرتی جلوگیری کنید

تمرینات صبحگاهی به کاهش احتمال بروز موانع کمک می کند. همچنین فرصت کمتری برای بهانه تراشی وجود دارد.

2. از فواید ذهنی ورزش در تمام روز بهره مند خواهید شد

ورزش فواید بسیاری برای سلامت روان دارد، و انجام تمرینات صبحگاهی کمک می‌کند تا شما این مزایا را به سرعت تجربه کنید. ورزش منجر به ترشح انتقال‌دهنده‌های عصبی می‌شود که باعث شفافیت ذهنی و بهبود دامنه توجه می‌شوند. شما احساس موفقیت، شادابی و انرژی خواهید کرد.

3. ورزش صبحگاهی می تواند به شما کمک کند انتخاب های سالم تری داشته باشید

احساس موفقیت در صبح زود می تواند به شما کمک کند روز سالم تری داشته باشید. وقتی از خواب بلند می‌شوید و ورزش می‌کنید، ذهنیت سالم‌تری ایجاد می‌کنید، که باعث می‌شود در طول روز بیشتر مراقب آنچه می‌خورید باشید.

4. متابولیسم خود را با ورزش صبحگاهی افزایش خواهید داد

همچنین ثابت شده است که ورزش متابولیسم را افزایش می دهد. در حالی که هیچ مطالعه ای به طور قطعی ثابت نمی کند که ورزش صبحگاهی متابولیسم شما را بیشتر از زمان های دیگر روز افزایش می دهد، اما به شما کمک می کند که آن را در برنامه روزانه خود جای دهید.

5. اگر صبح ها ورزش کنید بهتر می خوابید

ورزش به طور کلی به ایجاد تعادل هورمونی کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند تا وارد یک برنامه روتین شوید که می‌تواند به بهبود خواب شما کمک کند. ورزش و خواب دست به دست هم می دهند زیرا خواب کافی با کاهش وزن نیز مرتبط است.

چگونه ورزش صبحگاهی را به عادت خود تبدیل کنید؟

اگر می‌خواهید ورزش صبحگاهی را به عادت خود تبدیل کنید، توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید:

به خود زمان بدهید. تطبیق با یک برنامه ورزشی صبحگاهی ممکن است سه تا چهار هفته زمان ببرد.

زودتر بخوابید. اگر قصد دارید زودتر بیدار شوید تا ورزش کنید، باید زمان خواب مناسبی را برای خود تعیین کنید. اگر به اندازه کافی نخوابید، تغییر ممکن است غیر ممکن باشد.

سوخت مورد نیاز خود را فراهم کنید. بهتر است مقداری انرژی قبل از ورزش دریافت کنید، اما این موضوع بستگی به هر فرد دارد. برخی از افراد معده‌های حساسی دارند، بنابراین بهتر است مواد مختلف را امتحان کنید تا بهترین منبع دریافتی انرژی قبل از ورزش خود را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید، هر تمرینی بهتر از ورزش نکردن است. اگر در زمان استراحت نهار یا بعد از کار راحت‌تر می‌توانید در یک تمرین شرکت کنید، روتینی را دنبال کنید که بهترین رویکرد را برای شما دارد.

با عضویت در آکادمی ویوا ورزش را در جهت بهبود سلامت جسمی و روحی به برنامه خود اضافه کنید.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از