حفظ کاهش وزن

مزایای حفظ کاهش وزن

اگرچه کاهش وزن برای بسیاری از افراد دشوار است، حفظ وزن کاهش یافته حتی چالش‌برانگیزتر است. اکثر افرادی که وزن زیادی از دست می دهند، دو تا سه سال بعد آن را دوباره به دست می‌آورند. یکی از نظریه‌هایی درباره بازگشت وزن از دست رفته این است که افرادی که مقدار کالری‌های مصرفی خود را برای کاهش وزن کاهش می‌دهند، نرخ سوزاندن کالری‌های بدنشان کاهش می‌یابد. این باعث مشکل‌تر شدن فرآیند کاهش وزن در طول ماه‌ها می‌شود. سرعت کمتر کالری سوزی ممکن است همچنین باعث شود که بعد از آغاز رژیم غذایی معمولی‌تر، آسان‌تر دچار اضافه وزن شوید. به همین دلیل، رژیم‌های کم کالری و کاهش وزن سریع توصیه نمی‌شوند.

از دست دادن بیش از 1/2 تا 2 پوند در هفته توصیه می شود. برای افزایش شانس کاهش وزن در درازمدت، تغییرات طولانی مدت در سبک زندگی لازم است.

کاهش به یک وزن مناسب متناسب با قد یک فرد می تواند مزایای سلامتی را افزایش دهد. که شامل کاهش سطح کلسترول و قند خون، کاهش فشار خون، فشار کمتر بر استخوان ها و مفاصل و کار کمتر برای قلب است. حفظ کاهش وزن برای به دست آوردن فواید سلامتی در طول عمر حیاتی است.

حفظ کاهش وزن، درست مانند کاهش وزن، نیازمند تلاش و تعهد است. اهداف کاهش وزن با ترکیبی از تغییرات در رژیم غذایی، عادات غذایی و ورزش به دست می آیند. در شرایط سخت، افراد به جراحی روی می آورند.

استراتژی های کاهش وزن

استراتژی‌هایی که به کاهش وزن کمک می‌کنند، نقش مهمی در حفظ وزن نیز ایفا می‌کنند:

  • سیستم‌های پشتیبانی که به طور موثر در طی فرآیند کاهش وزن استفاده می‌شوند، می توانند به حفظ وزن کمک کنند. اکثر افراد از نوعی برنامه برای دستیابی به کاهش وزن خود استفاده کردند.
  • فعالیت بدنی نقش حیاتی و اساسی در حفظ کاهش وزن دارد. مطالعات نشان می دهد که حتی تمریناتی که بسیار فشرده نیستند، مانند پیاده روی و استفاده از پله ها، تأثیر مثبتی دارند. فعالیتی که از 1500 تا 2000 کالری در هفته مصرف می‌کند برای حفظ کاهش وزن توصیه می شود. بزرگسالان باید حداقل 3 تا 4 بار در هفته حداقل 40 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید داشته باشند.
  • رژیم غذایی و ورزش استراتژی های حیاتی برای کاهش و حفظ وزن هستند.
  • پس از رسیدن به وزن مورد نظر، افزودن تدریجی حدود 200 کالری از مواد غذایی سالم و کم چرب به مصرف روزانه می‌تواند در طول یک هفته انجام شود تا ببینید آیا کاهش وزن ادامه دارد یا خیر. اگر کاهش وزن ادامه داشته باشد، می‌توانید کالری‌های اضافی از مواد غذایی سالم را به رژیم غذایی روزانه اضافه کنید تا تعادل مناسبی از کالری برای حفظ وزن مطلوب تعیین شود. ممکن است برای تعیین چگونگی تاثیر مقدار مصرف مواد غذایی و سطح تمرین بر وزن، مدتی زمان لازم باشد. یک متخصص تغذیه می تواند در این مورد کمک کند.

ادامه استفاده از راهبردهای رفتاری برای حفظ وزن ضروری است. از خوردن به عنوان پاسخی به استرس آگاه باشید. همچنین برای کاهش استرس، به جای غذا خوردن از ورزش، فعالیت یا مدیتیشن برای استفاده کنید.

بازگشت موقت به عادات قدیمی به معنای شکست نیست. توجه به انتخاب های غذایی و ورزش می تواند به کاهش وزن کمک کند. شناسایی موقعیت هایی مانند خلق و خوی منفی و مشکلات فردی و استفاده از روش های جایگزین برای مقابله با چنین موقعیت هایی به جای غذا خوردن می تواند از بازگشت به عادات قدیمی جلوگیری کند.

چرخه وزنی

چرخه وزنی به معنای چندین بار کاهش و افزایش وزن است. برخی مطالعات نشان می‌دهند که چرخه وزنی، که به آن “رژیم یویو” هم گفته می‌شود، ممکن است منجر به برخی از خطرات سلامتی شود مانند فشار خون بالا، بیماری سنگ صفرا و کلسترول بالا. با این حال، این مطالعات برای همه صادق نیست. بهترین استراتژی اجتناب از چرخه وزنی است و حفظ وزن سالم از طریق تعهد به فعالیت بدنی افزایش یافته و رژیم غذایی سالم است.

یکی از باور های مربوط به چرخه وزنی این است که فردی که وزن خود را کاهش داده و دوباره آن را افزایش می‌دهد، نسبت به فردی که تجربه چرخه وزنی نداشته است دشواری بیشتری در کاهش وزن دوباره و حفظ آن خواهد داشت. بیشتر مطالعات نشان می‌دهد که چرخه وزنی تأثیری بر نرخ سوخت‌وساز بدن ندارد. همچنین، یک چرخه وزنی قبلی توانایی کاهش وزن دوباره را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. به علاوه، چرخه وزنی باعث افزایش مقدار بافت چربی یا افزایش توزیع چربی در اطراف شکم نمی شود.

برای اطلاعات بیشتر همیشه با پزشک خود صحبت کنید.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از