فواید فیزیکی یوگا

یوگا به چند روش مختلف به بهبود سلامت فیزیکی کمک می‌کند. برخی از این مزایا از مدیریت بهتر استرس به دست می‌آیند. برخی دیگر به طور مستقیم از حرکات و وضعیت‌های بدنی در یوگا ناشی می‌شوند که به افزایش انعطاف‌پذیری و کاهش درد مفاصل کمک می‌کنند.

در ادامه به برخی از فواید فیزیکی یوگا اشاره می‌کنیم که تحقیقات فزاینده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند. علاوه بر شرایط ذکر شده در زیر، تحقیقات اولیه همچنین نشان می دهد که یوگا ممکن است به میگرن، پوکی استخوان، مشکلات تعادلی و حرکتی، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری التهابی روده، فیبرومیالژیا و ADHD کمک کند.

تسکین کمردرد

کمردرد یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی در ایالات متحده است. از هر پنج آمریکایی چهار نفر در مقطعی از آن رنج خواهند برد. اما به نظر می رسد یوگا کمک کننده است. یک متاآنالیز در سال 2013 از 10 کارآزمایی تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده «شواهد قوی برای اثربخشی کوتاه‌مدت و شواهد متوسط ​​برای اثربخشی طولانی‌مدت یوگا برای کمردرد مزمن» یافت. در واقع، انجمن درد آمریکا از پزشکان می خواهد تا توصیه یوگا را به بیماران مبتلا به درد طولانی مدت در ناحیه کمر در نظر بگیرند.

در حالی که وقتی کمر شما درد می کند ماندن در رختخواب وسوسه انگیز است، پزشکان دیگر استراحت طولانی مدت در بستر را توصیه نمی کنند. اگرچه دراز کشیدن در رختخواب فشار وارده بر ستون فقرات کمری را به حداقل می رساند، اما همچنین باعث ضعف عضلات و مشکلات دیگری نیز می‌شود.

به طور کلی، هر چه زودتر بتوانید بلند شوید و شروع به حرکت کنید، بهبودتان سریع‌تر خواهد بود. یوگا با افزایش انعطاف پذیری و قدرت عضلانی به کاهش کمردرد کمک می کند. آرامش، کاهش استرس و آگاهی بهتر از بدن نیز ممکن است نقش داشته باشد.

در یک مطالعه که در مجله Spine منتشر شد، افراد مبتلا به کمردرد که دو جلسه 90 دقیقه ای در هفته به مدت 24 هفته یوگا انجام دادند، 56 درصد کاهش درد را تجربه کردند. آنها همچنین نسبت به افراد مبتلا به کمردرد که مراقبت‌های استاندارد مانند داروهای ضد درد دریافت کرده‌اند، ناتوانی و افسردگی کمتری داشتند.

نتایج همچنین نشان دهنده گرایش کمتر به سمت استفاده از داروهای ضد درد در افرادی که یوگا انجام می دادند بود. هنگامی که محققان شش ماه پس از مطالعه شرکت کنندگان را پیگیری کردند، 68 درصد از افراد گروه یوگا همچنان به طور متوسط ​​سه روز در هفته و ​​33 دقیقه در هر جلسه یوگا تمرین می کردند. این نشانه خوبی است که آنها یوگا را مفید می دانستند.

یوگا

درد آرتریت کمتر

نشان داده شده است که ورزش به کاهش درد و سفتی مرتبط با استئوآرتریت کمک می کند. با این حال، این علائم می تواند در وهله اول فعال بودن را دشوار کند. یوگا نوعی ورزش ملایم را ارائه می دهد که به بهبود دامنه حرکتی و تقویت عضلات اطراف مفاصل دردناک کمک می کند.

در یک مطالعه در سال 2014 بر روی 36 زن مبتلا به آرتروز زانو، کسانی که یوگا انجام دادند در مقایسه با زنانی که یوگا انجام نمی دادند، بهبود قابل توجهی در علائم خود داشتند. گروه یوگا یک روز در هفته یک کلاس 60 دقیقه ای داشتند و سپس در چند روز دیگر در خانه تمرین می کردند و میانگین 112 دقیقه یوگا در هفته را به تنهایی انجام می دادند. پس از هشت هفته، آنها کاهش 38 درصدی درد و 35 درصد کاهش سفتی را گزارش کردند، در حالی که گروه بدون یوگا علائم بدتر شدن را گزارش کردند.

افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید، یک اختلال خودایمنی نیز ممکن است از یوگا سود ببرند. در یک مطالعه در سال 2015، زنان مبتلا به آرتریت روماتوئید پس از انجام دو ساعت کلاس یوگا در هفته به مدت هشت هفته، بهبود در سلامت جسمانی، توانایی راه رفتن، سطح درد، انرژی و خلق و خوی خود را گزارش کردند و به میزان قابل توجهی مفاصل متورم و حساس کمتری داشتند.

با افتخار از شما دعوت می‌کنیم تا به کلاس‌های یوگا آکادمی ویوا بپیوندید، جایی که میزبان تجربه‌ای آرامش‌بخش و توسعه فیزیکی و ذهنی است. به همراه مربیان ما، در این فضای آرام و آموزشی، به رشد و بهبودی شخصی خود بپردازید.

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

10 مزیت شگفت انگیز دویدن

دویدن می تواند به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید، قوی تر شوید و احساس شادی بیشتری داشته باشید و هیچ زمانی بهتر از